Покупка Продажа НБУ
USD 26.80000 27.17391 27.07184
EUR 33.00000 33.55705 33.23339
RUB 0.46000 0.50000 0.47695

Очень скоро мигранты будут спасать Украину - эксперт

К концу столетия в Украине будет жить только 28 млн человек. Такие подсчеты провели в ООН. По данным организации, Украина вошла в список из десяти стран, которые к середине столетия ожидает стремительно сокращение населения. То есть, через 30 лет нас будет лишь 36 миллионов.
В списке также Молдова, Польша, Румыния, Болгария, Хорватия, Латвия, Литва, Сербия и Виргинские острова США. Об этом сказано в докладе "Перспективы мирового населения".

Действительно ли в Украине так существенно сократится население, чем это грозит и как это предотвратить, в эфире радиостанции Голос Столицы проанализировал заведующий отделом миграционных исследований Института демографии и социальных исследований им. М.В. Птухи Национальной академии наук Украины Алексей Позняк.

(текст публикуется на языке оригинала)

У світі, де говорять про нестачу харчів і перенаселення, vожливо зменшення населення — це виграш, а не програш, як Ви гадаєте?

— Тут дуже важко говорити. Є дуже багато різних нюансів. Взагалі, саме по собі зменшення чисельності населення великою проблемою не є. Проблема полягає у тому, що погіршується вікова структура населення — населення старіє, і погіршується співвідношення між тими контингентами населення, які виробляють національне багатство, і тими, які переважно є бенефіціарами системи соціального страхування. Тобто, зростає навантаження на тих людей, на виробників. І це дійсно є проблемою. Стосовно чисельності населення, то зараз чисельність населення України далека як від точки перенаселення, так і від точки обезлюднення.

— Це такий розхожий вираз, так. Але в принципі кожна людина сама по собі, кожна родина вирішує стосовно того, скільки мати дітей. І, звичайно, впливають на це ті традиції, які склалися у тому чи іншому суспільстві. У багатьох бідних країнах досить висока народжуваність, тому що вони просто не мислять своє життя з меншою кількістю дітей. І навпаки в багатих країнах дуже часто люди обмежуються однією дитиною, тому що хочуть дати максимум одній дитині, а не розподіляти свої блага між кількома дітьми.

Нас посчитали. Украинцев становится все меньше

Щодо демографічної політики держави. Зараз вона в нас існує? У нас є якісь державні орієнтири?

— У нас є програма підтримки народжуваності, це один з таких засобів, який впливає на її рівень. У нас розроблена концепція і стратегія міграційної політики.

ИСТОЧНИК

 

Интересное

Бизнес-стиль

Антикризисные меры: 10 способов обновить гардероб, не потратив денег

Мы знаем 10 простых способов обновить ваш гардероб и обойтись при этом минимальными тратами либо вообще без них!

Новые образы и силуэты для женщин plus size

Уберите в дальний угол мешковатые вещи, которые скрывают не только недостатки, но и достоинства. Попробуйте новые силуэты и сочетания!

Вельвет, длина миди и голубой цвет: главные тренды осени и зимы в 2017-2018 годах

Короткие платья, брюки с цветочным принтом и кашемировые изделия уверенно теряют свои позиции