Покупка Продажа НБУ
USD 27.80000 28.08989 27.92817
EUR 32.05000 32.67974 32.32406
RUB 0.41000 0.43002 0.42331

Очень скоро мигранты будут спасать Украину - эксперт

К концу столетия в Украине будет жить только 28 млн человек. Такие подсчеты провели в ООН. По данным организации, Украина вошла в список из десяти стран, которые к середине столетия ожидает стремительно сокращение населения. То есть, через 30 лет нас будет лишь 36 миллионов.
В списке также Молдова, Польша, Румыния, Болгария, Хорватия, Латвия, Литва, Сербия и Виргинские острова США. Об этом сказано в докладе "Перспективы мирового населения".

Действительно ли в Украине так существенно сократится население, чем это грозит и как это предотвратить, в эфире радиостанции Голос Столицы проанализировал заведующий отделом миграционных исследований Института демографии и социальных исследований им. М.В. Птухи Национальной академии наук Украины Алексей Позняк.

(текст публикуется на языке оригинала)

У світі, де говорять про нестачу харчів і перенаселення, vожливо зменшення населення — це виграш, а не програш, як Ви гадаєте?

— Тут дуже важко говорити. Є дуже багато різних нюансів. Взагалі, саме по собі зменшення чисельності населення великою проблемою не є. Проблема полягає у тому, що погіршується вікова структура населення — населення старіє, і погіршується співвідношення між тими контингентами населення, які виробляють національне багатство, і тими, які переважно є бенефіціарами системи соціального страхування. Тобто, зростає навантаження на тих людей, на виробників. І це дійсно є проблемою. Стосовно чисельності населення, то зараз чисельність населення України далека як від точки перенаселення, так і від точки обезлюднення.

— Це такий розхожий вираз, так. Але в принципі кожна людина сама по собі, кожна родина вирішує стосовно того, скільки мати дітей. І, звичайно, впливають на це ті традиції, які склалися у тому чи іншому суспільстві. У багатьох бідних країнах досить висока народжуваність, тому що вони просто не мислять своє життя з меншою кількістю дітей. І навпаки в багатих країнах дуже часто люди обмежуються однією дитиною, тому що хочуть дати максимум одній дитині, а не розподіляти свої блага між кількома дітьми.

Нас посчитали. Украинцев становится все меньше

Щодо демографічної політики держави. Зараз вона в нас існує? У нас є якісь державні орієнтири?

— У нас є програма підтримки народжуваності, це один з таких засобів, який впливає на її рівень. У нас розроблена концепція і стратегія міграційної політики.

ИСТОЧНИК

 

Интересное

Бизнес-стиль

Афера с размерами: как производители одежды нас обманывают

Существует ли сейчас стандартный размерный ряд, и почему почти половина женщин испытывает трудности при выборе одежды своего размера?

Уже не модно: женщины отказываются от туфель на каблуках в пользу кроссовок

Женщины выбирают комфорт

Путеводитель по носкам: как правильно подобрать их под обувь?

От кроссовок до туфель на каблуках – для любой пары обуви найдется своя пара носков.