Покупка Продажа НБУ
USD 28.00000 28.24859 28.03665
EUR 32.00000 32.67974 32.25616
RUB 0.41400 0.43501 0.42658

Суд по кровавому ДТП в Харькове станет пинг-понгом адвокатов

В Харькове правоохранители сообщили о подозрении другому участнику резонансного ДТП, которое 18 октября унесло жизни шестерых человек, а пятеро были травмированы. Речь идет о водителе Volkswagen Touareg Геннадии Дронове. Ему сообщили о подозрении в нарушении правил безопасности дорожного движения, повлекшей гибель граждан, рассказал его адвокат Сергей Перепелица.
По словам защитника, пока Дронов находится в больнице, теперь его допрашивают как подозреваемого, а Киевский районный суд Харькова отказался признать Дронова пострадавшим.

Новые обстоятельства в расследовании ДТП в эфире радиостанции Голос Столицы проанализировал юрист, директор юридической компании "Пронин и партнеры" Евгений Пронин.

(текст публикуется на языке оригинала)

Раніше в поліції повідомляли, що статус водія Volkswagen Touareg може бути змінений. Поява ще одного підозрюваного в цій справі була передбачувана?

– Так, звичайно, я думаю, що для людей, які більш-менш розбираються в дорожньо-транспортних пригодах, в юриспруденції, котра пов'язана з ДТП, достатньо очікувано було, що швидше за все, буде змінений статус.
Чому для цього знадобився майже місяць? Які нові обставини розслідування цьому сприяли?

– Нещодавно були проведені дві слідчі дії, в тому числі, за участі пані Олени Зайцевої, не було водія Volkswagen Touareg на цих слідчих діях, безпосередньо там, на вулиці Сумській на перехресті. Я думаю, що після цього вдалось установити якісь додаткові об'єктивні обставини, які надали змогу змінити статус водія Volkswagen Touareg зі свідка на підозрюваного. 

Я знаю, що адвокат звертався в понеділок… вони 30 жовтня звернулись до Київського суду у місті Харкові з тим, щоб оскаржити дії слідчого і замінити процесуальний статус. Суд відмовив і після обіду з'явилась інформація про те, що водію Volkswagen Touareg відмовили у статусі потерпілого і його статус був замінений на статус підозрюваного.

Зміна статусу на підозрюваного які матиме наслідки для Дронова?
– Протягом трьох діб після того, як змінений статус, тобто починаючи з обіду понеділка, суд має обрати йому запобіжний захід. Я думаю, швидше за все, прокуратура буде просити про те, щоб цей запобіжний захід був у вигляді тримання під вартою такий самій, які і Зайцевій, тому що і Зайцевій, і водію Touareg, їм інкримінується одна й та сама частина однієї статті. Тому буде обиратись запобіжний захід і після цього абсолютно в однаковому статусі будуть два водія цієї жахливої ДТП. 

Якби суд задовольнив клопотання про визнання Дронова свідком, він виступав би не тільки як потерпілий?

– Він, як мінімум, був би постраждалим у справі, і це була б певна індульгенція для нього від потенційного отримання покарання. Ми розуміємо, що це був тактичний хід захисту водія Touareg, і, чесно кажучи, для мене як для адвоката, юриста, для особи, яка з відеозасобів могла побачити дану подію, жодної новини не склало те, що суд замінив статус Дронова на підозрюваного.
Це, як мінімум, гарантує об'єктивність для того, щоб з усіх сторін розглянути цю страшну пригоду в суді.

Поява іншого підозрюваного якимось чином кваліфікацію усієї справи змінює?

– Ні, юридичну кваліфікацію, я думаю, змінювати не буде поява нового підозрюваного. Я чув думку колег, що це може бути якимось пом'якшенням для водіїв і так далі. 

Кримінальний кодекс тут достатньо, скажімо так, передбачувано кваліфікує покарання для особи, яка здійснила кримінальне правопорушення і за рахунок того, що там ті особи можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності — дві, три чи більше — абсолютно не нівелює відповідальність кожного з них окремо. 

Яким чином це змінює справу для головної підозрюваної — Зайцевої?
– Чесно кажучи, ніяким. Адвокати одразу заявили, ще на обранні запобіжного заходу про те, що потрібно притягувати до відповідальності Touareg, але я вважаю, що в суді слухання справи по обранню запобіжного заходу взагалі не повинно розглядатись це питання, а якщо і повинно, то не під таким ракурсом. 

Тому, швидше за все, будемо споглядати пінг-понг між адвокатами водія Touareg та водія Lexus —  хто винний, а хто не винний.

Висловлювались припущення, що Зайцевій вдасться уникнути покарання. Чи може справа дійти до цього?

– Якщо ми будемо говорити про юридичну складову, про об'єктивну юридичну складову, то я дуже сумніваюся, що пані Зайцевій вдасться уникнути покарання.
Я також бачив багато прикладів, коли наводили аварію з Костянтином Меладзе, котрий збив жінку і його не було притягнуто до відповідальності у вигляді тримання під вартою, у вигляді позбавлення волі, але там були абсолютно інші обставини, тому, я думаю, по-перше, тут не можна порівнювати, по-друге, навряд чи, якщо будемо казати про об'єктивну юридичну складову, Зайцевій вдасться уникнути відповідальності.

источник

Интересное

Бизнес-стиль

Афера с размерами: как производители одежды нас обманывают

Существует ли сейчас стандартный размерный ряд, и почему почти половина женщин испытывает трудности при выборе одежды своего размера?

Уже не модно: женщины отказываются от туфель на каблуках в пользу кроссовок

Женщины выбирают комфорт

Путеводитель по носкам: как правильно подобрать их под обувь?

От кроссовок до туфель на каблуках – для любой пары обуви найдется своя пара носков.