Покупка Продажа НБУ
USD 26.75000 27.10027 26.84440
EUR 31.60000 32.15434 31.90320
RUB 0.35500 0.38500 0.36888

Як харків'янам змінити прописку за 15 хвилин, не виходячи з дому

Мешканці Харкова отримали експериментальну можливість використовувати нову послугу зі зміни місця реєстрації через "Дію" Мінцифри нещодавно кардинально оновило проєкт цифрової держави та державних послуг "Дія" і додало туди цілих 10 нових функцій. Деякими з них можуть скористатися не всі, а лише мешканці пілотних міст. Одне з них - Харків. Про нові послуги розповіли на порталі "Дія". Однією з нових електронних послуг, доступних у "Дії", стала зміна місця реєстрації (прописки) онлайн. Роботу цієї функції будуть досліджувати поступово. Наразі нею можуть скористатися лише харків'яни та мешканці ще кількох міст. Для того, щоб отримати послугу, харків'янину знадобиться ID-картка та "Дія" - веб-портал чи мобільний застосунок.

1. Зайшовши на портал, потрібно обрати у переліку доступних послуг "Зміна місця реєстрації".

2. Після цього система запропонує заповнити заяву та підписати її за допомогою електронного підпису. Внесення усіх даних здебільшого займає не більше 15 хвилин.

3. Коли заява буде відправлена, власник житла, де реєструється харків'янин, отримає повідомлення із запитом на підтвердження свого дозволу на таку реєстрацію. Повідомлення надходить тому власнику житла, який значиться у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно.

4. Після того, як система обробить дозвіл власника, у реєстрі автоматично будуть змінені дані щодо нового місця реєстрації громадянина. Звертатися додатково для зняття з місця попередньої прописки непотрібно, адже внесення інформації відбудеться автоматично.

Весь процес відбувається протягом доби. Наразі власники паспортів-книжечок не можуть отримати таку послугу онлайн. Проте у Верховній Раді вже зареєстрували законопроєкт, що введе поняття "декларативної прописки". Вона передбачає скасування відмітки у паспорті про прописку. Також втратить необхідність довідка про місце проживання, яку нині змушені мати при собі власники ID-карток. За словами міністра цифрової трансформації України, зміна місця реєстрації - одна з найбільш затребуваних послуг серед українців. До цього часу усі дані зберігалися на паперових носіях у реєстрах громад. У паперовій формі відбувався і обмін даними. Через це процес перереєстрації займав тижні, а іноді навіть місяці. "Дія" дозволить за дґкілька секунд надіслати інформацію і надавати максимально швидкі послуги громадянам", - зазначив міністр.

 

Интересное

Бизнес-стиль

Костюмы в стиле Коко Шанель

Образец элегантности и хорошего вкуса – это костюм в стиле Коко Шанель.

Как разнообразить свой офисный гардероб, не нарушая дресс-код

Офисная мода становится все более раскрепощенной

Переговоры пройдут успешно

Как одеваться на переговоры для того, чтобы не провалиться