Покупка Продажа НБУ
USD 39.05000 40.65041
EUR 36.56860 37.45318 36.56860

Мавпяча віспа 2022: симптоми, рекомендації ВООЗ

 

Згідно з інформацією на офіційному сайті ВООЗ, вперше організація була проінформована про нове захворювання 7 травня - тоді до Великобританії приїхала людина, заражена віспою. З того моменту нові випадки захворювання стали фіксувати і в інших країнах.
Що таке мавпяча віспа
Даний вид віспи, як і звичайна, відноситься до групи ортопоксвірусів. Це рідкісне зоонозне вірусне захворювання, яке передається людині від тварин, найбільш ймовірно - від гризунів і приматів. Зустрічається, в основному, у віддалених районах Центральної і Західної Африки, тобто, в регіонах, близьких до тропічних лісів. Вакцини або ліків від мавпячої віспи немає, але лікарі стверджують, що регулярна вакцинація від натуральної віспи знижує ризик зараження віспою мавп.
Три основних симптоми мавпячої віспи - це:

лихоманка;
характерний висип на тілі;
пухирці.
У більшості випадків захворювання проходить в легкій формі і зникає самостійно за кілька тижнів. Іноді спостерігається і важкий перебіг хвороби, де відсоток летальних випадків варіюється від 1 до 15%, найскладніше переносять це захворювання діти.

Мавпяча віспа передається контактним і повітряно-крапельним шляхом, але не так заразна, як той же Covid-19. Для зараження необхідний тісний контакт з хворою людиною.
Для того, щоб уберегти себе і знизити ризик захворювання, дотримуйтеся рекомендацій ВООЗ:

уникати контактів з хворими приматами;
утримуватися від вживання в їжу м'яса диких тварин;
регулярно проводити санітарну обробку рук;
дотримуватися особистої гігієни;
оберігатися під час статевого акту;
тісно не контактувати з незнайомими людьми або мандрівниками.
Найчастіше, вірус знаходять у мандрівників, які відвідували країни з групи ризику, а також у тих, хто вживав в їжу диких тварин або торкався до них. Тим не менш, вчені в Британії зафіксували кілька випадків, коли мавпяча віспа вразила тіло людини, яка не була за кордоном - причина виявилася в іншому.

Як пише The Guardian, перший випадок захворювання віспою був зафіксований 7 травня у Великій Британії - чоловік виїхав зі Сполученого Королівства у Нігерію, а потім повернувся назад. Через тиждень з'ясувалося, що заражені ще дві людини - вони жили в одному будинку в Лондоні.

15 вересня 2022 року віспу було лабораторно підтверджено в одного пацієнта в Україні.

Вас також можуть зацікавити новини:

Интересное

Бизнес-стиль

Признаки того, что вы становитесь теткой

Худшее, что может случиться с женщиной, — это превращение в тетку. Потому что тетка — это такой монстр, рядом с которым невыносимо находиться дольше пяти минут

Что было в косметичке у Евы

Каким был древнеримский эпилятор? Чем осветляли волосы в античности? Кто придумал тушь для ресниц? Выставка в Бонне рассказывает об истоках традиции прихорашиваться.

Костюмы в стиле «Чикаго»

Коктейль из роскоши и гламура с легким оттенком опасности.