Покупка Продажа НБУ
USD 27.25000 27.62431 27.29810
EUR 30.65000 31.15265 30.82770
RUB 0.36000 0.39000 0.37127

Харківська команда чирлідерок віком 50+ готується до чемпіонату України

Команда чирлідерок "Nice Ladies" з Харкова, учасницям якої за 50 років, готується до чемпіонату України. У 2018 році вона потрапила до Національного реєстру рекордів України як група підтримки найповажнішого віку. Як тренуються спортсменки — репортаж Суспільного.

Харківські чирлідерки у віці за 50 виступають вже п'ять років — тренуються тричі на тиждень, їздять на змагання. Наймолодшій учасниці — 50 років, найстаршій — 75.
Чирлідинг поєднує в собі елементи танців, гімнастики та акробатики. Олена Кравченко щодня прокидається о 7-й ранку і розпочинає день із руханки. Каже, відтоді, як почала займатися чирлідингом, схудла на 20 кілограмів і тепер не уявляє життя без спорту.

"Це життя, це настрій, щоранку — зарядка: заходиш у залу, чуєш музику чи дивишся відео, або їдеш і чуєш десь нашу музику — йде відразу збудження, радість, драйв. Це те, заради чого треба жити. До цього я про чирлідинг бачила тільки з американських фільмів, що таке є — група підтримка. А що це є вже такий окремий вид спорту, це для мене було відкриття", — розповідає Кравченко.
Команду чирлідерок поважного віку створили у Харкові п'ять років тому. Серед учасниць — і професійні спортсменки, й аматорки. Ольга Чурілова з дитинства займалася гімнастикою, після тривалої перерви повернулася у спорт.

"Я з п'яти років займалася взагалі спортом і до закінчення інституту. Такий зал був для мене як рідний дім. Все моє життя, пів життя. І я повернулася, ніби до рідного дому", — розповідає Чурілова.

Зараз чирлідерки готуються до виступу на чемпіонаті України, розповідає керівниця команди Надія Авдасьова.

"У нас є коронна зв'язка стрибків. Стрибки прості, елементарні. Якраз для віку, але вони стрибають не просто на місці, а розвертаються на 360 градусів. Це наше. Так ніхто не робить. Після нас пішли послідовники, які почали в Європі застосовувати", — розповідає Авдасьова.
У 2018 році команда потрапила до Національного реєстру рекордів України як група підтримки найповажнішого віку. "Nice Ladies" перемагають не тільки на всеукраїнських турнірах, а й мають у доробку призове місце на чемпіонаті світу.

Интересное

Бизнес-стиль

Признаки того, что вы становитесь теткой

Худшее, что может случиться с женщиной, — это превращение в тетку. Потому что тетка — это такой монстр, рядом с которым невыносимо находиться дольше пяти минут

Что было в косметичке у Евы

Каким был древнеримский эпилятор? Чем осветляли волосы в античности? Кто придумал тушь для ресниц? Выставка в Бонне рассказывает об истоках традиции прихорашиваться.

Костюмы в стиле «Чикаго»

Коктейль из роскоши и гламура с легким оттенком опасности.