Покупка Продажа НБУ
USD 27.75000 28.16901 28.00850
EUR 31.45000 32.25806 31.89888
RUB 0.40000 0.42402 0.41953

Перша платна дорога країни: в Харкові поліція відкрила справу через шлагбаум на ринку

За фактами установки шлагбауму на Центральному ринку та стягнення оплати з водіїв за проїзд вулицею Різдвяною правоохоронці відкрили карне провадження.

«Слідчі Холодногірського відділу поліції після звернення громадян почали провадження за статтею 356 Карного Кодексу України – «самоправство». Наразі перевірка продовжується», - повідомили кореспондентові «Коментарі. Харків» у відділі комунікації ГУ Нацполіції в Харківській області.

Статтею передбачений штраф - до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до трьох місяців.

Нагадаємо, харків’яни викликали на Центральний ринок поліцію 27 липня. Тоді люди були обурені, що проїзд частиною вулиці зробили платним і вимагали пояснень. Однак жодних дозвільних документів представники ринку та співробітники приватної структури, які беруть гроші та видають чеки, не надали.
Сьогодні, 10 серпня, ситуація біля шлагбауму повторилася, але виглядала ще біль трагікомічною. Виявилося, що екіпаж патрульної поліції прибув не за викликом блогера Кирила Яковлєва та його однодумців, а представників адміністрації ринку. Активісти були обурені, що один з поліцейських зайшов до «будки» біля шлагбауму, а потім заявив, що жодних документів йому не показали, та й не мають показувати ні йому, ні громадянам.
Сам блогер у відео показав, як проїхав безкоштовно, і потім намагався переконати інших автомобілістів не платити гроші. «Документів ніяких немає і не може бути, тому що ніякої можливості отримати дозвіл на установку шлагбауму на міській дорозі просто в природі не існує. Дороги в оренду не здаються. Ви можете уявити, що я на шматку Сумської встановлю шлагбаум і буду брати гроші?» - говорив людям Яковлєв.
Один із його опонентів, що згодом представився представником адміністрації ринку, заявив блогеру: «Звідки у вас така інформація, що це дорога, що це вулиця? Це центральна алея Центрального ринку». Також він наполягав, що ніякі карти не є цьому підтвердженням, окрім кадастрової та Генерального плану Харкова, затвердженого в 2004 році.

Зазначимо, що ринок розміщується по обидва боки Різдвяної вулиці: згідно з відомостями публічної кадастрової карти України на території земельних ділянок № 6310137200:01:006:0115, № 6310137200:01:006:0117 та № 6310137200:01:006:0118 (останні два номери саме називав представник ринку) проходить дорога загального користування.

Наприкінці конфлікту патрульна поліцейська почала сперечатися з активістами, мовляв, потрібно не знімати відео, яке «розумні, обізнані люди не дивляться», а працювати у правовому полі, тобто зробити офіційні запити до мерії. «Вам роз’яснили, що треба робити запит в компетентну інстанцію. Що вам ще потрібно? Можете бути вільні», «Ви заважаєте роботі підприємства» - сказала інспектор патрульної поліції.

источник

Интересное

Бизнес-стиль

Судный день: как привести себя в порядок после вечеринки

Последствия бурного веселья можно устранить за считанные минуты

Любимые бьюти-процедуры звезд (некоторые — странные!)

Мы привыкли считать, что голливудские дивы выбирают эксклюзивные и дорогие косметические процедуры, которые недоступны обычным женщинам. Ничего подобного! 

Зимний гардероб: 7 ошибок, из-за которых вы выглядите намного старше

Рассказываем о самых важных