Покупка Продажа НБУ
USD 24.30000 24.50980 24.49950
EUR 26.20000 26.52520 26.51090
RUB 0.34300 0.37800 0.37488

У Харкові всесвітньо відомий скрипаль-віртуоз Валерій Соколов зіграє музику Бетховена

У п'ятницю, 8 листопада, в Будинку Алчевських Молодіжний академічний симфонічний оркестр "Слобожанський" зіграє концерт «Бетховен. Симфонічні шедеври». Сольні партії виконає відомий скрипаль-віртуоз Валерій Соколов. За диригентським пультом – багаторічний творчий партнер Соколова, Віталій Протасов.
У програмі концерту, приуроченого до 250-річчя з дня народження Бетховена (відзначатиметься у грудні наступного року) – симфонія №4 і скрипковий концерт геніального композитора.

Диригент Віталій Протасов вважає Концерт для скрипки з оркестром Людвіга ван Бетховена «еталонним» твором в цьому жанрі, а також одним з найскладніших для виконання скрипкових концертів. Єдиний закінчений скрипковий концерт великого композитора займає чільне місце в репертуарі багатьох видатних віртуозів минулого і сьогодення. Свого часу його виконували такі видатні солісти як Ієгуді Менухін, Давид Ойстрах, Яша Хейфец, Іцхак Перлман та інші.
«У травні цього року саме цей концерт виконала американська скрипачка Елізабет Піткерн на своїй легендарній «Червоній скрипці» Страдіварі на сцені Палацу студентів Юракадемії – згадує директор МАСО« Слобожанський» Олена Єрьоміна. – На тому пам'ятному концерті побувало сотні людей і він став справжньою культурною подією не тільки Харкова, а й України. Думаю, на сцені Будинку Алчевських у виконанні всесвітньо відомого скрипаля Валерія Соколова цей визнаний шедевр класичної музики прозвучить не менше вражаюче».

У цьому сезоні концерт «Бетховен. Симфонічні шедеври» стане вже другим виступом Валерія Соколова в рідному місті. Перший відбувся у вересні цього року на відкритті концертного сезону МАСО «Слобожанський». Для випускника британської музичної школи легендарного скрипаля Ієгуді Менухіна і давнього творчого партнера Молодіжного оркестру виступати в рідних стінах дуже важливо. Музикант зізнається, що отримує від Харкова великий емоційний заряд, а «харківська публіка дуже відкрита, щедра, благородна».
А для диригента Віталія Протасова цей концерт стане ще одним кроком у здійсненні мрії - зіграти протягом одного концертного сезону всі дев'ять симфоній Бетховена. А перший – був зроблений теж на концерті «Відкриття концертного сезону 2019/20». Тоді під його керівництвом Молодіжний оркестр зіграв симфонію №7. А ось на концерті «Бетховен. Симфонічні шедеври» прозвучить вже симфонія № 4, яка, вважає Віталій Протасов, виконується рідше ніж інші симфонічні твори композитора. «У грудні 2020 року людство відзначатиме 250-річчя від дня народження Бетховена. – розповідає диригент. – У зв'язку з цим в музичному світі спостерігається сплеск інтересу до творчої спадщини композитора. Зараз його твори активно виконуються на найпрестижніших концертних майданчиках по всьому світу. І я дуже радий, що МАСО «Слобожанський не залишається осторонь від світового культурного процесу. Та й, потім, Музика Бетховена геніальна. Її дуже приємно і слухати, і грати, і диригувати».

источник

Интересное

Бизнес-стиль

Как разнообразить свой офисный гардероб, не нарушая дресс-код

Офисная мода становится все более раскрепощенной

Желтый жакет, юбка в полоску, платье с принтом - с чем сочетать главные вещи сезона

Желтый жакет
Один и тот же желтый жакет может выглядеть по‑разному. С легкими брюками можно надеть каблуки, а с короткой юбкой — лучше кеды.

Таблетки красоты: нутрикосметика, которая поможет хорошо выглядеть

Правильно подобранная нутрикосметика может работать лучше, чем любые кремы, маски и прочие продукты внешнего воздействия