Покупка Продажа НБУ
USD 39.05000 40.65041
EUR 36.56860 37.45318 36.56860

Збори до школи на Харківщині: Чому батьки відмовляються купувати першокласникам портфелі

Ще рік тому батьки першачків у серпні бігали шкільними ярмарками в пошуку всього необхідного, щоб їхні діти спокійно вливалися до освітнього процесу. Цьогоріч дорослі більше бідкаються не щодо форми та портфелів, а про те, подавати документи своїх чад до школи в евакуації чи все ж у Харкові та як взагалі дати малечі ази освіти у воєнних умовах.
Онлайн чи офлайн

Форма навчання дітей цьогоріч - найголовніша клопота для батьків школярів. Очевидно, що до закінчення війни збирати малечу під одним дахом вкрай небезпечно. Міська та обласна влади наказали директорам навчальних закладів готувати бомбосховища. У липні батьків почали опитувати, яку форму навчання вони обрали б. У деяких регіонах України такі опитування проводили навіть кілька разів. Утім, ближче до серпня всім стало зрозуміло, що на Харківщині освіта може бути лише онлайн.

Харківська міська рада офіційно оголосила, що з 1 вересня з метою безпеки дітей школи не відкриють і навчання проходитиме дистанційно. Педагоги отримали завдання розробити цікаву програму навчання для школярів початкових класів. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, поки Харків зазнає обстрілів, у місті не відкриватимуть і дитячі садки.

У Харківській ОВА теж зазначають, що вчитися онлайн буде не лише Харків, а й область. "Ми чітко маємо розуміти, що евакуація школярів у бомбосховище займає від 5-ти хвилин. Час дольоту ракети, випущеної з Бєлгорода, до Харкова - 30-40 секунд, до Чугуєва - майже 50 секунд. У таких умовах діти в дуже великій небезпеці", - зазначив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

За його словами, рішення щодо форми навчання буде прийматися, враховуючи всі обставини, в останні дні серпня. "Скоріш за все буде погоджено рішення щодо навчання онлайн на всій території Харківської області", - каже Синєгубов.
Куди подавати заяву

Подати документи на вступ до першого класу батьки мали до 31 травня. Робити це можна було онлайн і одразу до кількох шкіл.

"Ще в січні я точно знала, до якої школи й до якого вчителя у перший клас піде моя дитина. А тут розгубилася, - зітхає мама першокласника Альона. – У березні ми з родиною виїхали в евакуацію. Заяви подала одразу до двох шкіл: харківської та полтавської. Коли настав час нести оригінали документів, довго вагалася. Навіть з учителькою з харківської школи радилася, та вирішити остаточно, де вчитиметься моя дитина не могла. Коли рашисти один за одним почали обстрілювати навчальні заклади Харкова, зрозуміла, що моя дитина вчитиметься у Полтаві. Тут учителі у відносній безпеці, зможуть вчасно виходити на зв’язок, крім того, у разі потреби з педагогом можна зустрітися, у Харкові ж такої можливості не буде".

Наразі МОН пропонує три варіанти навчання під час воєнного стану. Перший – онлайн на певній освітянській платформі. Другий – за місцем проживання переселенців. Батькам дитини достатньо подати заяву на тимчасове навчання. Документи школяра будуть зберігатися у харківській школі й він зможе повернутися до своєї школи та свого класу у Харкові, коли закінчиться війна. Третій: діти, які евакуювались з батьками за кордон, можуть навчатися екстерном.

"Виїхавши до Угорщини, ми зіткнулися з проблемою, де і як вчитися, - розповідає харків’янка Ольга. – Місцева влада вимагає, щоб дитина навчалася в угорській школі. Ми збираємося повертатися додому і втрачати можливість навчатися в харківській школі мені не хотілося б. Учителька порадила екстернат. Донька ходитиме в угорську школу і разом з тим самостійно опановуватиме програму української, тоді не доведеться надолужувати згаяний час, коли повернемося".
Збирати першачків до школи - завдання нелегке

Форма онлайн навчання позбавила батьків частини клопотів щодо збору малечі в перший клас, але натомість додала інших проблем.

"Враховуючи високу вірогідність того, що навчатися доведеться онлайн, поки що не купую своєму першокласнику шкільну форму та портфель, - каже мама шестирічного Святослава Катерина. – Однак довелося вибирати ноутбук. На тому, що маємо, працюю я. Вчитися на ньому дитина не зможе. Зекономити на портфелі не вийшло, бо ноутбук коштує, як 20 портфелів".

Ярмарки канцтоварів працюють. Придбати все необхідне для першачків можна. Ціни на портфелі від 300 до 2 000 гривень. Тоненькі зошити на 12 аркушів від 2,5 гривень, ручки коштують від 3 гривень, прості олівці можна купити за 4 гривні, а можна і за 30. Обкладинки на зошити, лінійки, альбоми для малювання - все у наявності. За попередніми підрахунками, найдешевший набір канцтоварів для першокласника коштуватиме близько 400 гривень. Купити все необхідне можна окремо, а можна пакетом у інтернет-магазині. Але знову проблема: батьки не знають, що саме знадобиться першачкам, котрі вчитимуться онлайн.

"Батьківських зборів ще не було. Вчителька лише попередила, що купуватимемо все по мінімуму, але що саме та в якій кількості, поки не знаю, - скаржиться Катерина. – Ми живемо в чужому маленькому містечку, де я все необхідне потім шукатиму напередодні 1 вересня, взагалі не уявляю. Бачила в одній із крамниць оголошення, що переселенцям там можна купити канцтовари зі знижкою".
Ще одна проблема для батьків першачків, які виїхали в евакуацію, – організація робочого місця для дитини в орендованих помешканнях.

"У квартирі, яку ми винаймаємо, є три столи, та жоден не придатний, щоб дитина могла за ним навчатися, - скаржиться мама першокласника Олексія Олеся. – Хлопчик у мене невеликого зросту, як на свій вік. Усі столи зависокі для нього. Вдома залишився письмовий стіл, який ми спеціально йому купували минулої осені. Він ідеальний для занять, але привезти його з Харкова неможливо. Письмових столів, що були вживані, у нашому містечку ніхто не продає. Нові коштують понад 3 тисячі гривень. Можна через інтернет замовити класичну шкільну парту за 1300 гривень, але на таку віртуальну покупку не наважуся, а раптом вона теж не підійде малому".
Дехто вирішив почекати з школярством

Частина батьків, діти яких мали йти у перший клас, але за віком можуть цього ще не робити, взагалі вирішили перечекати й віддати свою малечу до школи вже наступного року.

"Моїй Маші у вересні буде 5 років і 10 місяців. Я готувала її до школи, але наразі передумала віддавати доньку до першого класу, - розповідає харків’янка Марина. – Навчання першокласниці онлайн я собі взагалі не уявляю. Педагогічної освіти я не маю, контролювати, чи вірно вона тримає ручку, чи правильно пише літери, я не зможу, а вчителька теж цього не зробить з монітора комп’ютера. От і вирішила, поки є можливість, почекати, нехай рік ще побуде дошколяркою".

Интересное

Бизнес-стиль

Признаки того, что вы становитесь теткой

Худшее, что может случиться с женщиной, — это превращение в тетку. Потому что тетка — это такой монстр, рядом с которым невыносимо находиться дольше пяти минут

Что было в косметичке у Евы

Каким был древнеримский эпилятор? Чем осветляли волосы в античности? Кто придумал тушь для ресниц? Выставка в Бонне рассказывает об истоках традиции прихорашиваться.

Костюмы в стиле «Чикаго»

Коктейль из роскоши и гламура с легким оттенком опасности.